Czy warto zamontować kurtynę powietrzną?

Okres zimowy dla wielu właścicieli lokali użytkowych, usługowych, czy sklepów kojarzy się z dużymi wydatkami na ogrzewanie. Każde otwarcie drzwi powoduje napływ zimnego powietrza z zewnątrz, przeciągi, a przede wszystkim kosztowne straty energii. Problem staje się bardzo istotny zwłaszcza w przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu. W wielu przypadkach nie bez znaczenia jest estetyka i swoboda wejścia, która ma zachęcać i ułatwiać klientom odwiedziny lokalu.


Kurtyna powietrzna FeronoJak obniżyć opłaty za ogrzewanie?

null

Dobrym lub często jedynym rozwiązaniem w budynkach, czy lokalach usługowych o dużym natężeniu ruchu są kurtyny powietrzne. 

Kurtyna powietrzna jest urządzeniem, które za pomocą strumienia powietrza tworzy skuteczną barierę ograniczającą straty energii cieplnej w okresie grzewczym, ale również chłodu w okresie letnim. Sprawia to, że zamontowanie takiego urządzenia niesie korzyści o każdej porze roku. To jeszcze nie wszystko! - Urządzenia te mają znacznie więcej zalet - znakomicie ograniczają wnikanie do pomieszczeń różnego rodzaju zanieczyszczeń takich, jak: pyłki, kurz, spaliny, przykre zapachy, owady. Znacznie ograniczają przeciągi, co ma ogromny wpływ na komfort i zdrowie personelu oraz klientów. Eliminują chłodne podmuchy sprawiając, że strefę blisko drzwi wejściowych można lepiej zagospodarować i znacząco polepszyć komfort w pobliżu wejścia.

Kurtyny najczęściej są używane w sklepach, obiektach handlowych, usługowych, przemysłowych, magazynowych, urzędach, biurowcach, warsztatach, restauracjach, klubach, hotelach, teatrach itd.

Jak dobrać kurtynę powietrzną?

Urządzenia przede wszystkim dobierane są do wielkości otworu drzwiowego, tak aby strumień powietrza tworzył zaporę na całej szerokości wejścia. Urządzenia są projektowane w różnych rozmiarach i istnieje możliwość łączenia ich w zespoły, tak aby spełniały swoje zadanie nawet w nietypowych i szerokich wejściach. Oprócz szerokości bardzo istotna jest również wysokość przestrzeni wejścia. Jeżeli urządzenie będzie za wysoko, w stosunku do swoich parametrów, strumień powietrza przy podłodze może mieć za małą prędkość, a więc niską skuteczność. Warto zatem skonsultować dobór takiego urządzenia z instalatorem, bądź sprzedawcą. 

Kurtyna z nagrzewnicą, czy bez?

Kurtyna może być wyposażona w nagrzewnicę powietrza, przez co wspomagać będzie nieco ogrzewanie lokalu (zwłaszcza strefę przy drzwiach), ale również powodować będzie miły, ciepły podmuch powietrza dla osób wchodzących do budynku. Kurtyna powietrza bez nagrzewnicy realizuje nadmuch z powietrza zassanego w temperaturze panującej wewnątrz pomieszczenia i najczęściej służy w celu zabezpieczenia pomieszczeń klimatyzowanych. Wybór modelu z nagrzewnicą lub bez nagrzewnicy będzie zawsze zależał od indywidualnych preferencji i warunków w budynku.

Sterowanie kurtyny odbywa się za pomocą pilota, bądź dodatkowego sterownika ściennego. Jest również możliwość uruchamiania kurtyny poprzez czujnik drzwiowy.

Czy kurtyna powietrzna się opłaca? Jakie są ceny kurtyn?

Kurtyny powietrzne ograniczają straty energii cieplnej o około 60-80%, ponadto dają wiele innych korzyści opisanych powyżej. Same urządzenia nie są też drogie. Cena kurtyny powietrznej renomowanego producenta zaczyna się już od kilkuset zł.Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kurtyn powietrznych, którą znajdą Państwo tutaj
W przypadku pytań chętnie odpowiemy i pomożemy w doborze, wycenie odpowiedniego urządzenia. 
Oferujemy również dostawę wraz z montażem kurtyn na terenie Wrocławia, okolicznych miejscowości. 

O nas

null

Firma Klimatis zajmuje się montażem i serwisem urządzeń klimatyzacyjnych na terenie Wrocławia i okolic. 

Masz pytania? 
Jesteś zainteresowany doborem urządzenia, wyceną lub profesjonalnym montażem?
Napisz lub zadzwoń!
tel. 664 137 337 
664 137 337

ul. Karwińska 11

52-015 Wrocław

Polska

pon-pt : 8:00-16:00