Jak zadbać o czyste powietrze w domu?

Problem zanieczyszczonego powietrza dotyka nas coraz częściej. Wielokrotnie przekroczone normy pyłów zwłaszcza PM2,5 i PM10 oraz substancji szkodliwych zwanych smogiem coraz cześciej stają się problemem codziennym w każdym z większych polskich miast. Problem jest szczególnie dotkliwy dla osób cierpiących na alergie, astmatyków oraz dla osób starszych mających problemy z układem oddechowym. Katastroficzna jakość powietrza może mieć w przyszłości skutki również dla dzieci i osób, które do tej pory nigdy nie miały problemów z układem oddechowym. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które pozwolą cieszć się dużo czystszym powietrzem.

 

Jak ochronić się przed smogiem?

  • Jednym z rozwiązań są są oczyszczacze powietrza, które są urządzeniami zaprojektowanymi abyśmy cieszyli się krystaliczną czystością powietrza w domu, mieszkaniu czy biurze. Urządzenia te są jednym z najlepszych rozwiązań radzenia sobie ze smogiem. Przykładem takiego urządzenia może być oczyszczacz Rotenso Piura P22v, który posiada aż 7 stopni filtracji powietrza ( filtr wstępny EPS, filtr HEPA - 99,9% filtracji PM2,5, filtr węglowy, aktywne jony srebra, funkcja fotokatalityczna, sterylizacja UV, jonizator o wydajności 10 mln jonów/sekundę). Jako jedyne urządzenie posiada zarówno sterylizację UV jak i jonizator działający równocześnie w jednym urządzeniu.

oczyszczacz-powietrza-rotenso-piura-p22vjpg 

  •  Kolejnym z rozwiązań są urządzenia klimatyzacyjne posiadające rozbudowany system filtracji powietrza. Rolą klimatyzatora jest nie tylko chłodzenie i ogrzewanie powietrza, ale również oczyszczanie z substancji szkodliwych. Producenci klimatyzartorów prześcigają się w opracowywaniu technologii pozwalających nie tylko na zapewnieniu maksymalnego komfortu cieplnego w pomieszczeniach, ale także na najwyższej jakości powietrza pod względem jego czystości. Wysokiej jakości urządzenia posiadają zarówno niezbędne filtry jak i jonizatory. Klimatyzatory pomogą nie tylko pozbyć się brzydkich zapachów, ale także oczyścić powietrze z alergenów, bakterii, wirusów i kurzu.

 6f4a0385914992a12f48b12d5845aae0_2jpg

  • Następnym z rozwiązań, który należy uwzględnić najlepiej podczas projektowania i budowy domu jest system rekuperacji. Rekuperator nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze podczas budowy domu (brak konieczności budowy kominów wentylacyjnych) oraz na kosztach ogrzewania (odzysk ciepła z wentylacji), ale również poprzez filtry dostarczy nam czyste powietrze na codzień.

rekuperacjawrocawjpg

 

Jak walczyć ze smogiem?

Ogromnym problemem w dużych aglomeracjach jest niska emisja (są to zaniezyszczenia pochodzące z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych). Jednym z lepszych roziązań ograniczających zanieczyszczenie powietrza jest zastosowanie pomp ciepła. Są to urządzenia, które pozyskują energię cieplną ze źródeł odnawialnych  w celu ogrzania budynku oraz wody użytkowej. Pompy ciepła lokalnie nie emitują żadnych substancji szkodliwych, pobierając przy tym stosunkowo niewielką ilość energii elektrycznej, która jest produkowana przez elektrownie. Zakłady te są pod nadzorem instytucji chroniących środowisko, więc muszą przestrzegac przepisów dotyczących zanieczyszczeń, które często nie są respektowane przez gospodarstwa domowe.

pompyciepawrocaw_1jpg

Jeśli nadal nie wiesz jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się z nami.

 

 

O nas

null

Firma Klimatis zajmuje się montażem i serwisem urządzeń klimatyzacyjnych na terenie Wrocławia i okolic. 

Masz pytania? 
Jesteś zainteresowany doborem urządzenia, wyceną lub profesjonalnym montażem?
Napisz lub zadzwoń!
tel. 664 137 337 
664 137 337

ul. Karwińska 11

52-015 Wrocław

Polska

pon-pt : 8:00-16:00